Кина Чекор калено стакло фабрика и добавувачи | Саида

Чекор темпериран стакло

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T

 • детали за производот

  ПРЕГЛЕД НА ФАБРИКАТА

  ПЛАMENTА &Е & ИСПОРАКА

  Тагови производ

  1.Size за поединечна: дијаметар е 60mm, дебелината е 10mm + 5mm. Може да се изменуваат во согласност CAD / Coredraw цртање.
  2.Using за подземни светилка, базен светлина, косилка за светлина и др.
  3. Ние може да се користи плови стакло, висок боросиликатно стакло материјал. Нашите обработка: Сечење -Grinding работ - Чистење - калење - Чистење - печатење во боја-чистење - Пакување
  Advantages of step tempered glass
  1.Security: Кога чашата е надворешно оштетување, отпад ќе стане многу мали obtuse агол зрна и тешко да се предизвика штета на луѓето.
  2.High сила: влијание сила темпериран стакло на иста дебелина од обична чаша 3 до 5 пати повеќе од обичните стакло, Сила на виткање на 3-5 пати.
  3.Thermal стабилност: Калено стакло има добра термичка стабилност, може да издржи температурата е повеќе од 3 пати поголема од таа на обичните стакло, може да издржи 200 ° C температура промени.


 • Претходно:
 • Следно:

 • НАШАТА ФАБРИКА

  Нашата фабрика

  НАША ПРОИЗВОДСТВО ЛИНИЈА & Складиште

  Преглед на фабриката1Преглед на фабриката2Преглед на фабриката3Преглед на фабриката4Преглед на фабриката5Преглед на фабриката6

  Плаќање и испорака-1

     Ламинирачки заштитен филм - Пакет од бисер - Пакување од хартија Крафт

  3 ВИД ИЗБОР ЗА ОБВИВУВАЕ

  Плаќање и испорака-2

                                           Извоз на пакет од иверица - Извоз на пакет од картонска хартија

 • Испратете ни ја пораката до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  

  Испратете ни ја пораката до нас:

  WhatsApp Онлајн Chat!