Стаклен лист за покривање на екранот

Краток опис:


 • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T

 • Над 10 годишно искуство во едношалтерска обработка на стакло

  Детали за производот

  ПРЕГЛЕД НА ФАБРИКА

  ПЛАЌАЊЕ И ИСПОРАКА

  Ознаки на производи

  1. Детали: должина 230мм, ширина 180мм, дебелина 4мм, физичко калење, правоаголна форма, црна рамка со правоаголен прозорец за екранот, со премаз против отсјај за намалување на светлосниот отсјај, со сосема посебна техника за обликување на рабовите.Добредојдовте да го приспособите вашиот дизајн.
  2. Преработка: Од сечење суровина – стаклен лист на мали парчиња до правење физичко калење, процедурите за обработка се вршат во нашата фабрика.Така е и чекорот за печатење на екран.Обемот на производство достигнува 2k – 3k дневно.За приспособено барање, таа облога против отпечатоци од прсти, антирефлектирачки (AR) и анти-отсјај (AG) на чистата површина е изводлива.
  3. Подобри перформанси од акрилното стакло (акрилик, всушност еден вид пластичен панел) во способноста за отпорност на жолта боја.Стаклената рамка има сјаен кристален изглед.Додавањето стаклена плоча на прекинувачот за светло е исто како додавање на елегантен дизајн на вашиот производ, за да се создаде попопуларен производ на пазарот.
  Апликација:
  Бидете заштитник за екранот и панелот на допир.Различни печатени бои се вклопуваат во електрониката.Постои тренд да се примени овој вид стаклен панел во автоматскиот контролер.


 • Претходно:
 • Следно:

 • НАШАТА ФАБРИКА

  Нашата фабрика

  НАШАТА ПРОИЗВОДНА ЛИНИЈА И МАГАЦИН

  Преглед на фабрика 1 Преглед на фабриката2 Преглед на фабриката3 Преглед на фабриката4 Преглед на фабрика5 Преглед на фабрика6

  Плаќање и испорака-1

  Ламиантска заштитна фолија — Пакување од бисер памук — пакување крафт хартија

  3 ИЗБОР НА ВИДОВИ НА ВИТКАЊЕ

  Плаќање и испорака-2

                                          Извозно пакување со куќиште од иверица — Експортно пакување картонски пакет од хартија

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака: