Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Прашања пред производство

Прашања по производство

1.Дали сте производител или трговска компанија?

Ние сме десетгодишен производител на преработка на стакло лоциран во Гуангдонг, Кина.Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика

2.Дали нудите услуги на сопствени стаклени панели?

Да, ние сме фабрика за OEM која нуди стаклена плоча во прилагоден дизајн.

3. Каков формат на датотека ви е потребен?

1.За цитат, pdf е во ред.
2. За масовно производство, потребни ни се pdf и CAD-датотека/ AI-датотека 1:1, или сите ќе бидат најдобри.
3.

4.Дали имате MOQ?

Нема барање MOQ, само поголема количина со поекономична цена.

5.Како да добиете понуда?

1. PDF-датотека со големина, индицирана е површинска обработка.

2. Крајната апликација.

3. Количина на нарачка.

4. Други што мислите дека се потребни.

6.Како да нарачате?

1. Контактирајте со нашата продажба со детални барања/цртежи/количини, или само идеја или скица.

2. Проверуваме внатрешно за да видиме дали може да се произведе, потоа даваме предлози и правиме примероци за ваше одобрување.

3. Испратете ни е-пошта вашата официјална нарачка и испратете го депозитот.

4. Нарачката ја ставаме во распоред за масовно производство и ја произведуваме според одобрените примероци.

5. Процесирајте го плаќањето на билансот и известете го вашето мислење за сигурна испорака.

6. Уживајте.

7.Дали е можно да се обезбеди бесплатен примерок?

Да, ние би можеле да го испорачаме нашиот примерок од залихи стакло преку вашата сметка за курир за испорака.

Ако треба да се прилагоди, ќе има трошок за земање примероци што може да се врати при масовно производство.

8. Кое е вашето просечно време на водство?

1.За примероци, потребни се 12 до 15 дена.
2.За масовно производство, потребни се 15 до 18 дена, зависи од сложеноста и количината.
3.Ако роковите не функционираат со вашиот краен рок, ве молиме разгледајте ги вашите барања со вашата продажба.Во сите случаи ќе се обидеме да ги задоволиме вашите потреби.Во повеќето случаи можеме да го сториме тоа.

9. Каков рок на плаќање прифаќате?

1.100% однапред платено за земање мостри
2,30% припејд и 70% салдо да се плати пред испорака за масовно производство

10. Може ли да ја посетам вашата фабрика?

Да, топло добредојде во нашата фабрика.Нашите фабрики се наоѓаат во Dongguan Кина;ве молиме известете ни кога ќе дојдете и колку луѓе, ние детално ќе ве известиме за водењето на маршрутата.

1.Дали нудите курирски услуги?

Да, имаме стабилна соработка Шпедитер компанија која може да понуди експресна испорака и поморска испорака и воздушна испорака и услуги за испорака на воз.

2.Како да гарантирате сигурна и сигурна испорака на производите?

Имаме повеќе од 10 години искуство за извоз на стаклени панели низ целиот свет, додека задржуваме 0 поплаки во врска со испораката.

Верувајте ни кога ќе ја добиете пратката, ќе бидете задоволни не само од чашата, туку и од пакетот.

3.Ако финалните производи не се во согласност со дадениот цртеж, како да се реши тоа?

Ако производите се неисправни или се разликуваат со дадениот цртеж, не грижете се, ние веднаш ќе земеме примерок или безусловно ќе прифатиме рефундирање.

4. Која е гаранцијата на производот?

Saida Glass нуди 3 месеци гарантен период по испорачувањето на стаклото од нашата фабрика, доколку има било каква штета при приемот, замените ќе бидат обезбедени FOC.

Прашања за технологија на производи

1.Ако треба да се помине IK07, која дебелина е погодна?

Според нашето искуство, предложете употреба на термичко калено стакло од 4 мм.

2. Кој е вашиот производствен процес?

1. Сечење на лист од суровина во потребната големина

2. Полирање на стаклениот раб или дупчење дупки по барање

3. Чистење

4. Хемиско или физичко калење

5. Чистење

6. Печатење со свилен екран или УВ печатење

7. Чистење

8. Пакување

3. Која е разликата помеѓу AG, AR, AF?

1.Анти-отсјај може да се подели на два вида, еден е гравиран против отсјај, а друг е слој против отсјај.
2. Стакло против отсјај: со хемиско офорт или прскање, рефлектирачката површина на оригиналното стакло се менува во дифузна површина, што ја менува грубоста на стаклената површина, а со тоа создава мат ефект на површината.
3.Антирефлективно стакло: Откако стаклото е оптички обложено, ја намалува неговата рефлексивност и ја зголемува пропустливоста.Максималната вредност може да ја зголеми неговата пропустливост до над 99% и неговата рефлексивност на помалку од 1%.
4. Стакло против отпечатоци: AF облогата се заснова на принципот на лотосов лист, обложен со слој од нано-хемиски материјали на површината на стаклото за да има силна хидрофобност, анти-масло и функции против отпечатоци од прсти.

4. Која е разликата помеѓу термички калено стакло со хемиски зајакнато стакло?

Тие се 6 главни разлики меѓу нив.

1. Термичко калено или наречено физичко калење стакло е направено од жарено стакло преку процес на термичко калење, кој се изведува на температура од 600 степени Целзиусови до 700 степени Целзиусови, а внатре во стаклото се формира притисок на притисок.Хемиското калење е направено од процесот на размена на јони, при што стаклото се става во супституција на јони со калиум и натриум, плус ладење во раствор од алкална сол од околу 400LC, што е исто така притисок на притисок.

2. Физичкото калење е достапно за дебелина на стакло над 3 mm и хемискиот процес на калење нема ограничувања.

3. Физичкото калење е од 90 MPa до 140 MPa и хемиското калење е од 450 MPa до 650 MPa.

4. Во однос на состојбата на фрагментиран статус, физичкиот челик е грануларен, а хемискиот челик е блокаден.

5. За јачина на удар, дебелината на физичкото калено стакло е поголема или еднаква на 6 mm, а хемиски калено стакло е помала од 6 mm.

6. За стаклена површина со јачина на свиткување, оптички својства и плошност на површината, хемиското калење е подобро од физичкото калење.

5. Каков сертификат поседувате?

Имаме положено ISO 9001:2015, EN 12150, целиот наш материјал што го обезбедивме е усогласен со ROHS III (ЕВРОПСКА ВЕРЗИЈА), ROHS II (КИНЕСКА ВЕРЗИЈА), REACH (ТЕКОВНА ВЕРЗИЈА)

Испратете ни ја вашата порака:

Испратете ни ја вашата порака:

WhatsApp онлајн разговор!